Rosan Bosch hovedtaler ved GO! Onderwijs van de Vlaamse Gemeenschap’s 25 års jubilæumsfest på Tour & Taxis i Bruxelles

1 of 1

Rosan Bosch hovedtaler ved GO! Onderwijs van de Vlaamse Gemeenschap’s 25 års jubilæumsfest på Tour & Taxis i Bruxelles

Go! Institutionen inviterer i den forbindelse alle lærere, skoleledere, personale på foreningens skoler, samt politiske beslutningstagere til fest. Der findes 1000 Go! Skoler og uddannelsesinstitutioner i Belgien i dag. Rosan Bosch vil  tale om sit syn på fremtidens skoler, om læringsrummets indflydelse på- og underbygning af den pædagogiske metode, samt fortælle om sit syn på fremtidens undervisnings- og læringsformer.

Rosan Bosch hovedtaler ved GO! Onderwijs van de Vlaamse Gemeenschap’s 25 års jubilæumsfest på Tour & Taxis i Bruxelles

Go! Institutionen inviterer i den forbindelse alle lærere, skoleledere, personale på foreningens skoler, samt politiske beslutningstagere til fest. Der findes 1000 Go! Skoler og uddannelsesinstitutioner i Belgien i dag. Rosan Bosch vil  tale om sit syn på fremtidens skoler, om læringsrummets indflydelse på- og underbygning af den pædagogiske metode, samt fortælle om sit syn på fremtidens undervisnings- og læringsformer.