Rosan Bosch Studios design har skabt dynamik og sammenhængskraft på VIA University College i Viborg

1 of 1

Rosan Bosch Studios design har skabt dynamik og sammenhængskraft på VIA University College i Viborg

FAOD fremhæver på foreningens hjemmeside vores skoledesign til VIA University College i Viborg:

"Elevernes tilbagemelding er, at det er rart at opholde sig i området, som er blevet varmt og venligt og egner sig rigtigt godt til gruppearbejde i forskellige sammenhænge. Til forskel fra før er der nu liv og aktivitet i området dagen lang. Møblementet har med andre ord skabt en fantastisk dynamik og sammenhængskraft her på stedet."

Læs artiklen her.

Rosan Bosch Studios design har skabt dynamik og sammenhængskraft på VIA University College i Viborg

FAOD fremhæver på foreningens hjemmeside vores skoledesign til VIA University College i Viborg:

"Elevernes tilbagemelding er, at det er rart at opholde sig i området, som er blevet varmt og venligt og egner sig rigtigt godt til gruppearbejde i forskellige sammenhænge. Til forskel fra før er der nu liv og aktivitet i området dagen lang. Møblementet har med andre ord skabt en fantastisk dynamik og sammenhængskraft her på stedet."

Læs artiklen her.