Innovativt skoleprojekt publiceret på ArchDaily

Photo: Kim Wendt Photo: Kim Wendt Photo: Kim Wendt Photo: Kim Wendt Photo: Kim Wendt Photo: Kim Wendt
6 of 6

Innovativt skoleprojekt publiceret på ArchDaily

En af verdens førende arkitekturblogs, ArchDaily, har publiseret vores skoleprojekt for The Sheik Zayed Academy in Abu Dhabi. 

Rosan Bosch Studios design har forvandlet The Sheik Zayed Academy til et differentieret læringsmiljø, der stimulerer elevernes individuelle behov. Projektet understreger et universelt behov for at understøtter forskellige læringsstile i en undervisningskontekst. 

Innovativt skoleprojekt publiceret på ArchDaily

En af verdens førende arkitekturblogs, ArchDaily, har publiseret vores skoleprojekt for The Sheik Zayed Academy in Abu Dhabi. 

Rosan Bosch Studios design har forvandlet The Sheik Zayed Academy til et differentieret læringsmiljø, der stimulerer elevernes individuelle behov. Projektet understreger et universelt behov for at understøtter forskellige læringsstile i en undervisningskontekst. 

Photo: Kim Wendt
Photo: Kim Wendt
Photo: Kim Wendt
Photo: Kim Wendt
Photo: Kim Wendt
Photo: Kim Wendt